Trio Nété

Trio Nété

Trio Nété, české klasické kytarové trio, bylo založeno v roce 2003. Přestože se v minulosti členové tria sešli v souboru interpretující hudební produkci z doby renesance a baroka, v současnosti hrají převážně soudobou hudbu.

Velikého úspěchu dosáhlo Trio Nété v roce 2005, když se dostalo až do závěrečných kol mezinárodní soutěže komorní hudby v Osace v Japonsku. O rok později získalo dokonce 1. cenu v mezinárodní kytarové soutěži v italské Gorizii. Jejich koncerty sklízí příznivé ohlasy na mezinárodní scéně kytarové i komorní hudby, např. na Mezinárodní kytarové soutěži ve Zruči nad Sázavou, Kytarovém festivalu v Mikulově, cyklu komorních koncertů Momentum Musicum v Bratislavě, mezinárodním koncertu Gitarre Wien, Dnech soudobé hudby v Praze, lichtenštejnských kytarových dnech LIGITA, Janáčkových Hukvaldech a jiných.

Několik předních českých skladatelů triu věnovalo skladby a např. Fauxbourdon Miloše Štědroně a Re- Iva Bláhy jsou s největší pravděpodobností vůbec prvními skladbami skladatelů nekytaristů pro kytarové trio.

Trio Nété hraje ve složení Ďusi Burmeč, Petra Galasová a Vlastimil Flajšingr.

Webové stránky Trio Nété.

úterý 5. 5. 2015 17.00 2. podlaží budovy 15, sál B

Láska a jiné peripetie. Autorské čtení spisovatelky a překladatelky Jany Červenkové (Zavři oči, otevři pusu) a mladé autorky Ivany Myškové (Nícení) uvádí Martin Pášma. Hudební doprovod Trio Nété.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program