Petr Minařík

Petr Minařík

(nar. 1975 v Brně)
Redaktor, publicista.

Spoluzakladatel nakladatelství Větrné mlýny, které vzniklo v roce 1995, a šéfredaktorem kulturní revue RozRazil. Je spoluzakladatelem a dramaturgem literárního festivalu Měsíc autorského čtení. Spolupracuje s Divadlem Husa na provázku a brněnským studiem České televize, kde v redakci zpravodajství působí jako externí editor. Je koproducentem projektu Evropa jedna báseň, který představil 27 básníků z 27 zemí Evropské unie očima českých a slovenských dokumentaristů. Spolu s Pavlem Řehoříkem produkoval dokumentární filmy Pupek nebe (režie Radim Procházka) a Král nic nedělá (režie Jan Gogola ml.).

Šéfredaktor nakladatelství Větrné mlýny, které se zaměřuje na vydávání kvalitní literatury rozmanitých žánrů, přední náplní je vydávání divadelních her.

Významným počinem na poli vzájemného porozumění Čechů a Slováků je založení edice Česi, čítajte, v níž vydávají současnou slovenskou prózu v českých překladech. Novinkou je překlad románu Zu Silvestera Lavríka, v roce 2014 vyšel román Pavla Vilikovského Příběh opravdického člověka (překlad Miroslav Zelinský), rok 2013 naplnily překlady knih Krev Rudolfa Slobody (překlad J. A. Pitínský, Ondřej Mrázek), Pes na cestě Pavla Vilikovského či Pěšky do nebe Dušana Duška (obě v překladu Miroslava Zelinského).

úterý 28. 4. 2015 17.00 2. podlaží budovy 15, kavárna

Česi čítajte! aneb Slovenská literatura česky. Zahájení festivalu. Slovenský spisovatel Silvester Lavrík a zástupci vydavatelství Větrné mlýny Petr MinaříkPavel Řehořík vystoupí v pořadu Miroslava Zelinského. Hudební doprovod ZUŠ Zlín, Štefánikova.

Fotografie z pořadu.

>> přejít na program