Nadměrný náklad

Nadměrný náklad

Foto: Dagmar Zlámalíková

Fryštácké seskupení tří hudebníků Nadměrný náklad vzniklo z nouze. V roce 2004 zaskočilo za Kašel miminka na 3. hranickém Láhoru. Pak si dalo na několik let pokoj, až se někdy před čtyřmi lety rozhodlo obnovit. Od té doby se obnovuje příležitostně – zhruba dvakrát do roka. A protože je výrazně zápecnické, činí tak většinou ve Fryštáku (na výstavě Vznášejní, Fryštáckém jarním sletu či Fryštáckém malém světě).

Pokusíme-li se o charakteristiku, patrně necháme pootevřené zásuvky s nápisy „výrazový alternativní folk“, „akustický punk“ či „akustická alternativa vůči akustickému vepřo-knedlo-zelu“. Jak je patrno, jde vskutku o terminologický second hand.

Obsazení je stále totéž: Karel Zlámalík (akustická kytara, hlas), Marián Končák (akustická kytara, perkuse, tělo, hlas) a Jan Krčma (hlas, občasný pohyb).

Autor: Jan Krčma

čtvrtek 7. 5. 2015 17.00 2. podlaží budovy 15, sál B

Zlínská literární tržnice & Nadměrný náklad. Milan Libiger, Markéta Horáková, Martin Stöhr (Host Brno). Autorské čtení, a co nového ve Zlínské literární tržnici. Hudební doprovod Nadměrný náklad.

>> přejít na program